MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 29 maja 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe to faktyczni bankruci. Tak wynika z najnowszego raportu KNF. Wiele wskazuje na to, że stworzony przez senatora PiS Grzegorza Biereckiego sektor usług finansowych zakończy działalność w epoce „dobrej zmiany”

 

Jeszcze niedawno prężnie działający sektor SKOK przeżywa trudny okres. Z opublikowanego właśnie raportu Komisji Nadzoru Finansowego wynika nawet, że może to być koniec kas. Przed objęciem w 2012 r. nadzoru nad kasami przez Komisję Nadzoru Finansowego istniało 55 kas. Do dziś przetrwało ich 41. Z 14, których już nie ma na rynku, pięć zostało przejętych przez banki, jedna przez inną kasę, dwie połączyły się, a siedem albo już zbankrutowało albo zostało zawieszonych i są w trakcie rozpoznawania przez sądy wniosków o ogłoszenie upadłości. Aż w 32 kasach i w samej Kasie Krajowej weszły w życie nakazane przez KNF postępowania naprawcze.

 

Dotychczas oficjalna linia przedstawicieli kas głosiła, że działania KNF są polityczną nagonką. Jednak teraz, gdy Komisja ma nowego przewodniczącego, nic nie wskazuje na to, by sytuacja SKOK-ów miała się polepszyć.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/biznes-i-gospodarka/item/417-skok-i-niewarte-nawet-zlotowki

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY