MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 1 grudnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej prowadzi śledztwo dotyczące powoływania się na wpływy w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu oraz Sądzie Najwyższym. Chodzi między innymi o przestępstwo z art. 230 par. 1 kodeksu karnego

 

Zagrożone jest ono karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie to prowadzone jest przez Lubelski Wydział Prokuratury Krajowej od 17 sierpnia 2016 roku. Teraz - decyzją I Zastępcy Prokuratora Generalnego – Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego - śledztwo to zostało przedłużone do 28 maja 2017 roku.

 

W ocenie prokuratury w sprawie tej istnieje konieczność wykonania szeregu dodatkowych czynności dowodowych. Chodzi między innymi o przesłuchanie świadków, przeprowadzenie konfrontacji pomiędzy niektórymi z nich, a także uzyskanie dodatkowej dokumentacji. Dotyczy to między innymi dokumentacji, na którą powoływał się ostatnio przesłuchany świadek. Prokuratorzy dokonają również pełnej analizy wszystkich czynności zrealizowanych w tej sprawie w kontekście obecnie obowiązujących przepisów. Analizowany jest także bardzo obszerny materiał dowodowy, który jest niejawny.

 

Postępowanie to prowadzone jest w sprawie.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: PK

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY