MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  1 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi śledztwo dotyczące wypadku kolumny rządowej, do którego doszło 10 lutego 2017 roku na ul. Powstańców Śląskich w Oświęcimiu. Od piątku w tym postępowaniu trwają intensywne czynności procesowe

 

Już od pierwszych minut, po powzięciu informacji od funkcjonariuszy Policji o zaistniałym wypadku, na miejscu zdarzenia obecny był prokurator z Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, a także Zastępca Prokuratora Okręgowego w Krakowie, który posiada bardzo duże doświadczenie zawodowe w zakresie postępowań dotyczących wypadków komunikacyjnych. Obecni na miejscu zdarzenia prokuratorzy osobiście nadzorowali wszystkie czynności procesowe wykonywane przez funkcjonariuszy Policji.

 

Jeszcze w dniu 10 lutego 2017 roku na miejscu wypadku drogowego przeprowadzone zostały oględziny miejsca zdarzenia. Czynności te wykonywane były przez funkcjonariuszy Policji pod nadzorem prokuratorów obecnych na miejscu zdarzenia. W oględzinach udział brali również dwaj biegli z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie.

 

Wszyscy uczestnicy zaistniałego wypadku zostali poddani badaniom na zawartość alkoholu. Badania wykazały, że byli oni trzeźwi.

 

Na polecenie prokuratora do chwili obecnej przesłuchano 22 osoby. Wśród świadków znajduje się 11 funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, a także osoby, które nie brały bezpośredniego udziału w zdarzeniu, ale byli jego świadkami.

 

Na polecenie prokuratora, w dniu 11 lutego 2017 roku, w charakterze podejrzanego, w trybie art. 308 par. 2 kodeksu postępowania karnego, przesłuchany został Sebastian K. - 21-letni kierowca samochodu Seicento. Przyznał się on do popełnienia zarzucanego mu czynu. Dziś (13 lutego 2017 roku), zgodnie z art. 308 par. 3 kodeksu postępowania karnego, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Krakowie wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutów Sebastianowi K. Podejrzany jest on o spowodowanie wypadku komunikacyjnego. Chodzi o przestępstwo z art. 177 par. 1 kodeksu karnego, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

W celu wszechstronnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy, na polecenie prokuratora, funkcjonariusze Policji zabezpieczyli monitoring obejmujący miejsce zdarzenia oraz trasę przejazdu kolumny rządowej. Prokurator wystąpił również do Biura Ochrony Rządu o przekazanie rejestratorów zamontowanych w należących do BOR trzech pojazdach, które uczestniczyły w zdarzeniu.

 

W dniu dzisiejszym (13 lutego 2017 roku), w celu dokładnego ustalenia charakteru obrażeń, jakich doznali pokrzywdzeni oraz ustalenia mechanizmu ich powstania, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Krakowie uzyskał w oryginale dokumentację medyczną pokrzywdzonych, a także powołał biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Natomiast w celu pełnego i dokładnego zrekonstruowania przebiegu wypadku, do którego doszło 10 lutego 2017 roku na ul. Powstańców Śląskich w Oświęcimiu, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Krakowie powołał biegłych z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie.

Prokuratura na bieżąco będzie informowała o nowych ustaleniach i postępach w śledztwie.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: PK

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY