MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 19 maja 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Nadchodzą gorsze czasy dla rynku usług prawniczych – złe już są

 

Mnogość wydziałów i „wydzialików” prawa sprawiła, że obecnie łatwiej zostać prawnikiem niż wykwalifikowanym stolarzem. Popularny ostatnio dowcip głosi, że jeżeli poszukujesz pracownika fizycznego na budowę, zatrudnij prawnika. Wyjdzie taniej i będziesz miał darmową obsługę prawną w pakiecie. Rzeczywiście młodym prawnikom na rynku jest niezwykle ciężko, a i stare wilki coraz częściej przymierają głodem. Problem jest kompleksowy i dotyczy niemal wszystkich prawników. Zaczynając od adwokatów i radców prawnych a kończąc na komornikach.

 

Zawód bez przyszłości?

W październiku rozpocznie się nowy rok akademicki. Tysiące studentów pierwszego roku zaczną swoją przygodę z prawem. Część z nich uzna niniejszy artykuł za prowokacyjny, mający zniechęcić ich do studiowania wymarzonego kierunku. Pytanie tylko, gdzie za 5-8 lat widzą się rozpoczynający właśnie naukę młodzi ludzie?

 

....

 

Komornicy mają gorzej?

Komornicy biją na alarm. Coraz więcej z nich chce zamykać swoje kancelarie. Coraz częściej im samym grozi egzekucja komornicza. Zawód przestał być zwyczajnie opłacalny. Statystyczny komornik nie jest już człowiekiem bogatym. Dorabiająca za 1600 złotych w Warszawie żona komornika z Legionowa czy Wołomina nikogo już nie dziwi. Zarobki na sprzedaży nieruchomości w toku egzekucji są znaczne, ale bywa, że nieruchomości stoją latami, a egzekucja tkwi w martwym punkcie.

 

 

 

Źródło i więcej:

https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/741-smierc-prawnika

 

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY