MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 24 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Ósemka Polaków posiada w swoich portfelach pakiety akcji notowanych na GPW, których łączna wartość przekracza miliard złotych. Który z nich ma ulokowane na polskiej giełdzie najwięcej pieniędzy?

 

W lipcu przygotowaliśmy zestawienie największych inwestorów z warszawskiej GPW. W większości grono to tworzyły jednak instytucje oraz fundusze emerytalne. Teraz postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć najbogatszym Polakom, którzy posiadają akcje spółek notowanych przy Książęcej.

Akcje o największej łącznej wartości posiada Zygmunt Solorz-Żak, o którym wspominaliśmy także w lipcowym rankingu. Jest on bowiem jedynym Polakiem, który załapał się do dziesiątki największych inwestorów z GPW. Na jego portfel składają się akcje warte niemal 10 mld zł.

Głównym jego członem są udziały w Cyfrowym Polsacie.

 

Co ciekawe, Solorz nie jest jedynym udziałowcem Polsatu, który znalazł się w naszym zestawieniu. Siódme miejsce przypadło bowiem Hieronimowi Rucie, który poprzez Sensor Overseas Limited kontroluje sięgający 8,6% pakiet perły Solorza. Do grona najbogatszych inwestorów indywidualnych wskoczył on dzięki wchłonięciu przez Polsat Polkomtela.

 

 

Źródło i więcej:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Solorz-Czarnecki-Solowow-Oto-najwieksze-majatki-na-GPW-7463319.html

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY