MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  1 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

W Brukseli odbyło się spotkanie OLAF OAFCN (Anti - FRAUD Communicators' Network). Dotyczyło sposobów komunikacji, które mają skuteczniej zapobiegać nadużyciom finansowym, m.in. przemytowi wyrobów akcyzowych

 

Spotkanie robocze z udziałem przedstawicieli MF i kontroli skarbowej odbyło się w Brukseli w dniach 16-17 lutego 2017 r. Głównym tematem rozmów był dobór optymalnych sposobów wymiany informacji oraz nowoczesnych narzędzi komunikacji, które mają przyczynić się do powstrzymania nadużyć finansowych m.in. w zakresie przemytu wyrobami akcyzowymi, na przykład tytoniu. Zwiększenie świadomości obywateli na ten temat to ważny element przyjętych założeń polityki informacyjnej OAFCN na 2017 r.

 

The OLAF Anti - FRAUD Communicators' Network (OAFCN) powstał 1 czerwca 1999 r. OAFCN stanowi szczególną sieć komunikacyjno-informacyjną OLAF (Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych) ds. przeciwdziałania nadużyciom. W pracach sieci OAFCN biorą udział m.in. funkcjonariusze i pracownicy Służby Celnej, policji, administracji skarbowej czy organów ścigania.

 

OAFCN służy dialogowi między służbami państw członkowskich i promowaniu innowacyjnych metod, które pozwalają na wymianę doświadczeń przez partnerów. Strona polska bierze udział w pracach sieci OAFCN od 2005 r.

 

 

 

LS

MF

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY