MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  27 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Prokuratura Okręgowa w Katowicach nadzoruje śledztwo dotyczące oszustw na kwotą 3 milionów 800 tysięcy złotych dokonanych na szkodę PKO BP S.A.

 

Zarzuty dla 5 osób

W toku tego postępowania funkcjonariusze KWP w Katowicach, działając na polecenie prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Katowicach, zatrzymali pięć osób - Lecha B, Marcina M., Magdalenę M., Roberta T. oraz Sławomira J. Zostały im ogłoszone zarzuty popełnienia przestępstwa z art 286 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 294 par. 1 kodeksu karnego, art. 270 par. 1 kodeksu karnego, art. 297 par. 1 kodeksu karnego oraz art. 273 kodeksu karnego.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci poręczeń majątkowych w kwotach od 3 tysięcy złotych do 50 tysięcy złotych, dozorów policji oraz zakazów opuszczania kraju.

 

Przestępczy proceder

W toku postępowania ustalono, że podejrzani zabiegali o uzyskanie kredytów obrotowych dla pięciu podmiotów w dwóch oddziałach banku PKO BP S.A. w Mysłowicach i Jaworznie oraz w Regionalnym Centrum Korporacyjnym w Tychach.

 

We wnioskach kredytowych przedstawiali dokumenty z fałszywymi danymi - zeznania o wysokości osiągniętego dochodu przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych, bilanse, rachunki zysków i strat sprawozdań finansowych i inne.

 

Analiza dowodów zgromadzonych w tej sprawie doprowadziła do ustalenia, że członkowie zarządów wszystkich spółek uczestniczących w oszukańczym procederze ściśle współpracowali z podejrzanym Lechem B. To jego firma obsługiwała rachunkowość każdej ze spółek i sporządzała dla nich deklaracje podatkowe, bilanse, rachunki zysków i strat i inne.Postępowanie prowadzone jest wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: PK

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY