MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 6 czerwca 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Powiat Nowosądecki został oznaczony na czerwono przez Ministerstwo Zdrowia w kontekście epidemii koronawirusa. Oznacza to, że w naszym regionie jest wiele nowych zakażeń i sporo osób na kwarantannie. Oznacza to również, że na terenie Powiatu i miasta Nowego Sącza wracają obostrzenia. Nowe zasady będą obowiązywać już od najbliższej soboty (8 sierpnia 2020 r.)

 

- To dobra decyzja – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – W sytuacji, gdy wzrost zachorowań jest duży, należy wprowadzać takie obostrzenia. Miejmy nadzieję, że po kilku tygodniach sytuacja wróci do normy. Mowa jest między innymi o zmniejszeniu liczby osób na weselach i rejestracji gości – to w przypadku zakażenia pozwoli służbom sanitarnym na szybsze dotarcie do osób mających kontakt z zakażonym. Najważniejsze jest jednak abyśmy sami przestrzegali podstawowych zaleceń sanitarnych. Apeluję o to do mieszkańców Powiatu i turystów, którzy licznie przebywają na Sądecczyznę.

Proszę, aby nosić maseczki i rękawiczki.

 

Zachęcam do częstego mycia rąk i dezynfekowania ich. Starajmy się również ograniczać przebywanie w miejscach, gdzie jest dużo osób i nie można zachować dwumetrowej odległości.

 

Dzisiaj na terenie Powiatu Nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz jest 778 zakażonych koronawirusem (powiat – 621, miasto – 175). Ponadto, 5145 osób jest na kwarantannie z polecenia Sanepidu (powiat - 4183, miasto – 962), 164 osób na tzw. kwarantannie granicznej (powiat – 87, miasto – 77), a 70 podlega nadzorowi epidemiologicznemu (powiat – 49, miasto – 21).

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY