MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 1 grudnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Część sądów wciąż uznaje, że strony internetowe należy rejestrować tak jak gazety. Do Sejmu wpłynęła właśnie petycja, której autorzy postulują zmianę archaicznych przepisów

 

Status stron internetowych od lat budzi wątpliwości prawne. Niektóre sądy wciąż traktują je jak dzienniki lub czasopisma, których wydawanie wymaga sądowej rejestracji. Obowiązek taki nakłada według nich ustawa – Prawo prasowe (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 771 ze zm.).

 

Jest szansa na doprecyzowanie przepisów, tak aby jednoznacznie wyłączyć karalność za brak rejestracji. Petycję w tej sprawie złożył właśnie Instytut Thomasa Jeffersona.

– Potrzeba zmiany tych przepisów powinna być oczywista dla każdego. Nie ma żadnych powodów do utrzymywania tak archaicznych regulacji, które nie tylko nie przystają do obecnych czasów, ale też nie znajdują jakiegokolwiek racjonalnego uzasadnienia. Można sobie wyobrazić nawet sytuację, że któregoś dnia profile na Facebooku zostaną uznane za blogi, a tym samym za dziennik czy czasopismo, a chyba nikt nie ma wątpliwości, że to absurd – przekonuje adwokat Maciej Budzyński z Instytutu Thomasa Jeffersona.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/981937,rejestracja-blogow-nie-bedzie-obowiazkowa.html

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY