MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  sobota 2 grudnia 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 38-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzaną o działanie na szkodę podmiotu, dla którego świadczyła usługi księgowe

 

Jak ustalili funkcjonariusze, 38-latka świadcząc usługi księgowe dla jednej z placówek medycznych, działała na jej szkodę w ten sposób, że przelewała na swoje konto powierzone jej środki. Nielegalny proceder uprawiała przez ponad 3 lata.

W tym okresie „wzbogaciła” się o ponad 1 mln 100 tys. złotych. Kobieta, aby nie wzbudzać podejrzeń miesięcznie przelewała na swoje konto po kilka tysięcy złotych. Pokrzywdzeni kiedy zorientowali się, że dzieje się coś niepokojącego z pieniędzmi placówki, powiadomili Policję.

 

Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji ustalili, że osobą, która dopuściła się tych przestępstw jest właśnie kobieta świadcząca usługi księgowe dla tej firmy. W tej sprawie 38-latce przedstawiono aż 149 zarzutów.

 

Teraz za popełnione przestępstwa grozić jej może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie policjanci komendy miejskiej w Jeleniej Górze prowadzą dalsze czynności wyjaśniające pod nadzorem tamtejszej Prokuratury Rejonowej. Na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie księgowej o wartości ponad 1 mln 600 tys.zł.

 

 

 

KWP we Wrocławiu/mw

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY