MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 14 kwietnia 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach prowadzi wraz z funkcjonariuszami Biura Spraw Wewnętrznych Policji postępowanie dotyczące nieprawidłowości w działaniach funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, w toku którego czterem funkcjonariuszom przedstawiono zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w różnej wysokości oraz niedopełnienie obowiązków służbowych, tj. popełnienia czynów penalizowanych w art. 231 § 2 kk i art. 228 § 3 kk. Ponadto dwie osoby usłyszały zarzuty wręczenia korzyści tj. popełniania przestępstwa z art. 229 § 3 kk

 

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec trzech funkcjonariuszy środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec czwartego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

 

W toku śledztwa ustalono, że funkcjonariusze, w związku z wykonywaniem czynności służbowych, wbrew ustalonemu trybowi postępowania, obligującemu do korzystania z usług podmiotu wyłonionego w drodze przetargu, przekazywali informacje o zdarzeniach drogowych z udziałem samochodów ciężarowych wymagających interwencji holownika, właścicielowi firmy świadczącej tego rodzaju usługi, umożliwiając mu wykonywanie odpłatnej usługi holowania.

 

Działali wbrew decyzji Komendanta

Funkcjonariusze działali wbrew decyzji Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji wprowadzającej w życieInstrukcję usuwania i zabezpieczania pojazdów przez Policję, zlecania ich holowania oraz przechowywania na parkingach strzeżonych i zamiast powiadamiania dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Będzinie o konieczności odholowania pojazdu ciężarowego, przekazywali informacje o możliwości odholowania uszkodzonego pojazdu osobie nieuprawnionej przyjmując w zamian za to korzyści majątkowe.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY