MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 6 czerwca 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Janusz Pieńkowski, pełniąc funkcję Radcy Handlowego Ambasady RP w Paryżu, złożył propozycję nie do odrzucenia prywatnemu inwestorowi z Francji. W trakcie prywatnej rozmowy powiedział właścicielowi Zakładów Tytoniowych w Lublinie S.A., że jeżeli nie dogada się z ludźmi, którymi steruje Jan Bury, otrzyma dwa śmiertelne postrzały. Jeden w głowę, drugi w serce. To właśnie Pieńkowski miał przedstawić Imana Emamiego Janowi Buremu. Pieńkowski spędzał też z Burym wspólne wakacje we Francji

 

W poprzednim artykule „Przychodzi Bury do inwestora” opisaliśmy historię Imana Emamiego. Francuskiego inwestora, który postanowił zainwestować kilkadziesiąt milionów złotych w Zakłady Tytoniowe w Lublinie S.A. Skala patologii, którą tam zastał, była wręcz niewiarygodna. Skupowanie zarobaczonego tytoniu, zaciąganie zobowiązań od firm, które mają swoje siedziby w rajach podatkowych czy sprzedaż atrakcyjnej działki za połowę ceny, to tylko niektóre z przykładów. Mimo to postanowił otworzyć nowy rozdział w działalności lubelskiego „Monopolu”. W zamian za zainwestowanie w jednym z najbiedniejszych regionów kraju kilkudziesięciu milionów złotych, trafił do aresztu.

 

Na podstawie wątpliwych zarzutów został zatrzymany i osadzony w areszcie. Przetrzymywany bez leków oraz wody trafił na salę sądową. Gdy lubelski sąd decydował o tym, czy zastosować wobec Emamiego areszt tymczasowy, podsądny zemdlał. Wezwane przez sąd pogotowie chciało zabrać właściciela ZTL S.A. do szpitala, jednak miejscowy prokurator protestował. Tylko przysięga Hipokratesa uratowała mi wówczas życie – stwierdził Emami.

Miesiące mijały, a prokuratura nie mogła doprowadzić śledztwa do końca. Do dziś wobec Imana Emamiego nie skierowano żadnego aktu oskarżenia. Ucierpiały same zakłady tytoniowe, które postawiono w stan upadłości. Stracili też lokalni producenci tytoniu, których największym odbiorcą były właśnie Zakłady Tytoniowe w Lublinie S.A.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/346-tytoniowe-porachunki-jana-burego

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY