MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 1 grudnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Policjanci CBŚP z Warszawy we współpracy ze służbami podległymi ministrowi finansów udaremnili wyłudzenie 370 milionów podatku VAT. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy prowadzili fikcyjny obrót platyną. Obaj usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie zarzuty oszustwa dotyczącego mienia na wielką skalę, jak również naruszeń przepisów kodeksu karno-skarbowego

 

Policjanci CBŚP wraz z urzędnikami UKS z Warszawy ujawnili nielegalny proceder polegający na fikcyjnym obrocie platyną i akcesoriami komputerowymi. Jak ustalili śledczy, osoby trudniące się tym procederem próbowały wyłudzić 370 mln podatku VAT „sprzedając” towar poza granice Unii Europejskiej. Wcześniej „towar” przechodził przez kilka firm.

 

Funkcjonariusze współdziałając następnie z Prokuraturą Regionalną w Warszawie udaremnili zwrot nienależnego podatku VAT i ustalili tożsamość osób stojących za tym procederem. Policjanci CBŚP zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 22 lat. Zabezpieczyli przy nich w sumie ponad 330 tys. złotych w różnej walucie i sztabkę złota.

 

W Prokuraturze Regionalnej w Warszawie zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustwa dotyczącego mienia znacznej wartości i naruszeń przepisów karno-skarbowych. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn.

 

 

 

Informacja prasowa: Policja

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY