MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  20 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Funkcjonariusze CBA z Bydgoszczy prowadzą śledztwo w sprawie nieprawidłowości w wydatkowaniu środków finansowych w ramach obowiązującego w latach 2007-2013 programu zrównoważonego rozwoju rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich

 

Śledztwo dotyczy wyłudzenia unijnego dofinansowania przeznaczonego na hodowlę ryb, na szkodę Pomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gdyni.

 

Do tej sprawy agenci CBA zatrzymali 4 osoby, w tym obecnego i dwóch byłych pracowników Pomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR oraz przedsiębiorcę.

 

Zebrano materiały wskazujące na podejrzenie wyłudzenia z ARiMR ponad 9 mln zł dofinansowania przez przedsiębiorcę prowadzącego dwa gospodarstwa rybackie na terenie województwa pomorskiego.

 

Wszystkie osoby zatrzymane przez CBA usłyszą zarzuty w prokuraturze. Byli i obecny urzędnik ARiMR świadomego i celowego niedopełnienia obowiązków, przekroczenia uprawnień oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Natomiast zatrzymany przedsiębiorca oszustwa, posługiwania się nieprawdziwymi dokumentami w celu uzyskania nienależnego dofinansowania.

 

Czynności w sprawie wykonują funkcjonariusze CBA z Bydgoszczy na zlecenie Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

 

 

 

CBA

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY