MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 22 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Kto nie dochowa należytej staranności, straci status podatnika VAT. Nadal będzie mógł wystawiać faktury, ale kontrahenci mogą już nie chcieć robić z nim interesów

 

Przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt nowelizacji VAT przewiduje możliwość wykreślenia z rejestru podatników VAT w pięciu przypadkach (patrz ramka obok). Jeden z nich – najbardziej kontrowersyjny – dotyczy sytuacji, gdy podatnik, prowadząc działalność gospodarczą, wiedział lub miał uzasadnione podstawy, by przypuszczać, że uczestniczy woszustwie lub nadużyciu podatkowym. Innymi słowy, naczelnik urzędu skarbowego będzie mógł go wykreślić, jeśli nie dochował należytej staranności w handlu z podmiotami biorącymi udział w oszustwie.

 

Zdaniem ekspertów wykreślony z rejestru podatnik nadal będzie mógł prowadzić działalność. Nie zostanie ona automatycznie zablokowana. – Wyrejestrowanie stworzy jednak wiele trudności praktycznych, przede wszystkim w relacjach z innymi przedsiębiorcami – zwraca uwagę Tomasz Michalik, doradca podatkowy i partner w MDDP.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/989230,vat-wykreslenie-firmy-z-rejestru-to-poczatek-klopotow.html

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY