MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 8 czerwca 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Ministerstwo Finansów podało dane dotyczące długu publicznego. Według stanu na koniec czerwca 2016 r., dług wyniósł 937 mld zł, w drugim kwartale zaś wzrósł o 37,6 mld zł. Niepokojąca jest jego dynamika – tak szybko Polska nie zadłużała się od końca 2008 r., czyli bankructwa Lehman Brothers i początku globalnego tsunami finansowego

 

W relacji do PKB osiągnęliśmy wskaźnik 51,5 proc. Pocieszające jest jedynie to, że patrząc długookresowo nasze PKB wciąż rośnie szybciej od zadłużenia, jednak nie ma co się oszukiwać – nie tak miało to wyglądać.

 

Przypomnę, że na poprzedni rząd PO-PSL w pełni zasłużenie spadła fala krytyki właśnie za nadmierne zadłużanie państwa. Tusk z Janem Vincentem Rostowskim, najprościej rzecz ujmując, przyjęli strategię przekupywania społeczeństwa pożyczonymi pieniędzmi, czego efektem było zwiększenie długu publicznego na niemal dwa razy tyle, co wszystkie poprzednie rządy III RP razem wzięte.

Gdyby nie kreatywna księgowość, zawieszenie progu ostrożnościowego i umorzenie 130 mld zł obligacji wyjętych z OFE, sytuacja Polski byłaby naprawdę nieciekawa.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/305-w-petli-dlugu

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY