MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 6 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił dziś skargę Fundacji ePaństwo na decyzję Szefa ABW odmawiającą Fundacji udostępnienia informacji na temat blokowania przez ABW stron internetowych

 

Od wejścia w życie ustawy „antyterrorystycznej” Agencja może zażądać od podmiotu prowadzącego stronę internetową zablokowania dostępu do opublikowanej treści, jeśli uzna, że mają one związek ze zdarzeniem o charakterze terrorystycznym. Fundacja chciała wiedzieć, ile razy doszło do takich sytuacji.

 

Działania Fundacji ePaństwo to kolejny front walki o przejrzystość służb. Niestety, w przeciwieństwie do stopniowego wzrostu uprawnień służb, przejrzystość ich działania spada. A co gorsza kontrowersyjne decyzje odmawiające udostępnienia informacji publicznej – jak ta Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – akceptuje Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. Mamy nadzieję, że Fundacja ePaństwo pójdzie naszym śladem i udowodni swoją rację przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. Problem w tym, że potrwa to wiele lat.

 

 

 

Fundacja Panoptykon

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY