MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  27 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Wracamy do sprawy mieszkańców kamienicy przy ulicy Grunwaldzkiej w Gdańsku Oliwie. Dwanaście mieszkań w trzypiętrowej kamienicy wraz z gruntem zostało sprzedane za... czterysta tysięcy złotych. Niecały rok później już za ponad dwa i pół miliona złotych. Mieszkańcy kamienicy dostali wypowiedzenia najmu. Sprawa jest wielowątkowa, bada ją prokuratura

 

Większość z lokatorów mieszka tu całe życie. Pan Józef jest hodowcą rasowych gołębi. Jego "Białogłówka Elbląska" jest czterokrotnym mistrzem Polski i dwukrotnym championem w swojej rasie. Zarówno on jak i pozostałych dziewięć rodzin mieszkających w kamienicy przy Grunwaldzkiej 597 w Gdańsku boją się o swoją przyszłość. Ich kamienica wraz z gruntem w 2015 roku sprzedana została za bezcen - za czterysta tysięcy złotych.

Niecały rok później sprzedana została ponownie, ale już za dwa i pół miliona. Nowym właścicielem stała się działająca wtedy od niecałych trzech miesięcy na rynku, niemająca do dziś nawet swojej strony internetowej - warszawska spółka "Dream Place".

 

Pełnomocnikiem spółki jest mecenas Michał Komorowski - obrońca Marcina P. - twórcy piramidy finansowej Amber Gold. Na drzwiach mieszkań zawisło ogłoszenie tej treści: „Uwaga! Mieszkańcy budynku Grunwaldzka 597. Zgodnie z aktem notarialnym (...) i poleceniem Prezydenta Miasta Gdańska (...) w dniu 25-03-2016r. od godz. 09:00 będziemy przekazywać poszczególne lokale nowemu właścicielowi”.

 

 

 

Źródło i więcej:

https://gdansk.tvp.pl/35197745/sprzedani-z-kamienica-i-gruntem-za-400-tysiecy-cd

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY