MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 30 września 2020r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się handlem narkotykami

 

Zatrzymano siedem osób

31 maja 2017 roku zatrzymano siedem osób uczestniczących w przestępczym procederze. Wśród zatrzymanych jest między innymi Wiktor N. - czynny zawodowo adwokat z Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Na polecenie prokuratora przeszukano pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze zatrzymanych. W toku tych czynności zabezpieczono środki finansowe oraz środki odurzające.

 

Co zarzuca się podejrzanym

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator ogłosił im zarzuty. Dotyczą one obrotu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi (art. 56 ust. 1 i 3 ustawy z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii).

 

Jednemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi (art. 258 par. 1 kodeksu karnego).

 

Kolejny z zatrzymanych usłyszał zarzuty posiadania marihuany i uprawiania konopi (art. 62 ust. 1 i 2 oraz art. 63 ust. 1 i 3 ustawy z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii).

 

Adwokat Wiktor N. podejrzany jest o obrót środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi (art. 56 ust. 1 i 3 ustawy z 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii). W toku śledztwa ustalono, że łącznie nabył on nie mniej niż 600 gram marihuany oraz 50 sztuk tabletek ekstazy. Kupione narkotyki warszawski adwokat następnie sprzedawał.

Przestępstwa zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Skierowano wnioski o areszt

Wczoraj (01 czerwca 2017 roku) prokurator skierował do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa wniosek o zastosowanie wobec trzech podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

W stosunku do dwóch podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego.

 

 

 

LS

Prokuratura Krajowa

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY