MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 23 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

HFPC z niepokojem obserwuje podawane przez media informacje na temat faktycznych utrudnień, z jakimi w ostatnich tygodniach spotykają się niektórzy dziennikarze relacjonujący wydarzenia w parlamencie. Szczególne zastrzeżenia wzbudza ograniczenie pracy mediów w Sejmie oparte na niejasnych podstawach i mające arbitralny charakter

 

HFPC zwraca uwagę, że wszelkie zasady ograniczające swobodę pracy mediów w instytucjach politycznych muszą mieć nie tylko proporcjonalny charakter oraz uwzględniać standardy wolności słowa, ale muszą być także jasne, czytelne i dostępne dziennikarzom. Zapewnienie przejrzystych reguł dostępu i poruszania się dziennikarzy po gmachach Sejmu i Senatu oraz rejestracji w nich dźwięku i obrazu jest kluczowym warunkiem sprawnej pracy mediów w parlamencie, poprawnego wykonywania przez nie funkcji publicznego stróża oraz przekazywania opinii publicznej rzetelnej informacji o funkcjonowaniu tych instytucji.

 

HFPC będzie w dalszym ciągu monitorować sytuację mediów pracujących w parlamencie. Zwracamy się do dziennikarzy, którzy spotkali się z nieuzasadnionymi ograniczeniami dotyczącymi relacjonowania prac Sejmu lub Senatu, o przekazywanie HFPC informacji na ten temat telefonicznie pod numerem (22) 556 44 40 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17) bądź na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 

W styczniu 2017 r. HFPC przygotowała opinię na temat organizacji pracy mediów w Sejmie, w której przedstawione zostały m.in. międzynarodowe standardy relacjonowania pracy parlamentów oraz rekomendacje, które powinny być uwzględniane przy wprowadzaniu jakichkolwiek restrykcji wobec dziennikarzy w tym zakresie.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: HFPC 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY