MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 16 maja 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

PKO BP i PEKAO SA mają stworzyć jedną grupę finansową

 

Nasze banki mają zostać nie tylko zrepolonizowane, ale też i skonsolidowane. Rząd PiS przystępuje do realizacji tego planu.

 

Fuzja zdementowana

8 grudnia dziennik „Rzeczpospolita” poinformował, że według nieoficjalnych informacji, do jakich udało mu się dotrzeć, nasze banki PKO BP i Pekao SA mogą za jakiś czas połączyć swoje siły i stać się jednym podmiotem. Dziennik stwierdził, powołując się na informacje pochodzące z dwóch niezależnych źródeł, że już niebawem zaczną się negocjacje w sprawie fuzji.

Informacja podana przez „Rzeczpospolitą” spowodowała spore poruszenie. Głównie dlatego, że rzecz dotyczy dwóch największych polskich banków, których głównym akcjonariuszem jest Skarb Państwa.

W PKO BP, który jest liderem naszego rynku bankowego, ma bezpośrednio 29,4 proc udziałów, w Pekao SA zaś łącznie 32,8 proc. kapitału. W tym drugim przypadku Skarb Państwa ma swoje udziały poprzez Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU), który od czerwca br. dysponuje w nim prawie 20 proc. udziałów oraz poprzez Polski Fundusz Rozwoju (PFR), mający pozostałe 12,8 proc. udziałów.

 

 

 

Źródło i więcej:

https://gf24.pl/biznes-i-gospodarka/item/860-wielka-rewolucja-bankowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY