MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 23 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Koktajle Mołotowa, gwałty i pobicia ze skutkiem śmiertelnym – Rosja drży przed firmami windykacyjnymi. A jest się czego bać, bo ponad połowa dorosłego społeczeństwa tkwi w długach, zaś kryzys ekonomiczny mocno uderzył w kieszenie kredytobiorców. Co prawda Duma przyjęła ustawę ochronną, ale problem leży w nielegalnym systemie mikroorganizacji finansowych. Mówiąc wprost Rosjanie wpadli w spiralę tzw. chwilówek i windykacyjny horror potrwa do momentu, gdy rosyjska gospodarka podniesie się z dna. O ile wcześniej nie zbankrutuje pod brzemieniem konsumenckiego zadłużenia

 

Dane o skali zadłużenia Rosjan są pesymistyczne, choć na pozór jeszcze nie dramatyczne. Według dziennika „Wiedomosti”, w 2015 r. ok. 5 mln obywateli przerwało spłatę zaciągniętych zobowiązań. Inaczej mówiąc, co piąta pożyczka indywidualna nie jest spłacana, a suma takiego zadłużenia wobec instytucji kredytowych urosła do ponad biliona rubli. Niepokojący jest również progres tego zjawiska, bo w ciągu 12 miesięcy ilość niespłacalnych pożyczek wzrosła o 150 proc., sięgając 9 proc. wszystkich zobowiązań indywidualnych. Jednak gdy ten sam dziennik przyjrzał się statystyce kredytów przeterminowanych, uderzył na alarm.

Okazuje się również, że skala zadłużenia rosyjskiego społeczeństwa jest ogromna. Kredyty lub pożyczki zaciągnęło blisko 40 mln osób, czyli ponad połowa czynnej zawodowo populacji kraju (wg Rosstatu – 75,5 mln osób w 2013 r.).

 

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/swiat/item/356-windykacyjny-horror 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY