MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 29 czerwca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Funkcjonariusze łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech mężczyzn prowadzących działalność gospodarczą. Czynności przeprowadzono w ramach skoordynowanych działań na terenie województw dolnośląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego

 

Wszystko wskazuje na to, że działalność przestępcza prowadzona była z wykorzystaniem prowadzonych przez zatrzymanych spółek oraz tzw. "słupów". Proceder zmierzał do włączenia do legalnego obrotu gospodarczego pieniędzy uzyskanych z przestępstwa. Grupa utworzyła sieć firm, które przyjmowały na swoje rachunki, a następnie przekazywały dalej pieniądze pochodzące z uszczuplenia podatku VAT.

Ustalenia śledczych wskazują, że mogło to być co najmniej 30 mln zł.

Zatrzymani jeszcze dzisiaj trafią do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie usłyszą zarzuty m.in. prania pieniędzy.

Funkcjonariusze CBA przeszukali także miejsca zamieszkania zatrzymanych osób oraz siedziby powiązanych z nimi podmiotów gospodarczych.

 

Dzisiejsze czynności to kontynuacja działań związanych z funkcjonowaniem tzw. ,,mafii paliwowej" działającej na terenie RP w latach 2013-2016. W listopadzie ubiegłego roku agenci CBA zatrzymali do tej sprawy 9 osób.

 

 

 

CBA

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY