MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  1 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Komornik zajął część pensji matce samotnie wychowującej córkę, choć ta nie ma długów. W sądowym nakazie zapłaty zgadza się imię, nazwisko i pesel Edyty Sawickiej, ale jest inny adres. Poszkodowana kobieta tłumaczy to już pół roku

 

Nowa Cerkiew to mała miejscowość niedaleko Chojnic. Mieszka tam Edyta Sawicka, matka 11-letniej Oliwii. Pod koniec marca tego roku kobieta znalazła w skrzynce na listy awizo.

- Odebrałam korespondencję z poczty z pieczątką od komornika. Przestraszyłam się. Co ja mam wspólnego z komornikiem, przecież nie mam żadnych długów? – wspomina pani Edyta.

- Jest matką samotnie wychowującą dziecko, która powinna być pod jakąś ochroną, a niestety jest winna i musi ponieść konsekwencje – alarmuje Krystyna Szyszka, matka pani Edyty.

Kobieta natychmiast postanowiła wyjaśnić sprawę. Zadzwoniła do warszawskiego komornika, wynajęła adwokata. Była przekonana, że dług wynoszący 10 tys. zł nie należy do niej, że została pomylona z inną osobą. Komornik zajął jej pensję i zwrot podatku.

 

- Komornik zabrał mi część pensji, ponad 1100zł oraz pieniądze z urzędu skarbowego, rozliczenie podatkowe na dziecko ponad 1600zł – mówi Edyta Sawicka.

 

Na nakazie zapłaty widniało imię i nazwisko 32-latki. Zgadzał się również pesel. Błędny był adres. Ta sama miejscowość, ulica, ale inny numer domu. Postanowiliśmy to sprawdzić i wyjaśnić sprawę.

 

- O takim nazwisku i imieniu mieszkała tutaj również inna osoba. Widocznie pomylili moją córkę z tą osobą – mówi Krystyna Szyszka, matka pani Edyty.

 

 

Źródło i woęcej:

http://antyegzekucja.pl/administrator/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY