MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 1 grudnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Barbara Chmielorz z Bytomia walczy z firmą windykacyjną. Twierdzi, że musi spłacać kredyt, którego nigdy nie brała. O rzekomym długu dowiedziała się po ponad 10 latach z pisma z e-sądu. Wystarczyła słabej jakości kopia rzekomej umowy. Kobieta jest pewna, że jej podpis został sfałszowany. Nie ma jak tego udowodnić, bo oryginalny dokument... zaginął

 

60-letnia pani Barbara od ponad 14 lat jest wdową. Sama z renty po mężu próbuje wiązać koniec z końcem. Ponieważ cierpi na alergię, w 2003 roku dała skusić się agentce firmy Zepter i pojechała na pokaz odkurzacza dla alergików.

- Pani, która prowadziła ten pokaz zabrała mnie do Katowic. Ja się wtedy zgodziłam, podpisałyśmy wstępną umowę. Do 3 dni mogłam zrezygnować z tego odkurzacza. Miał kosztować 3000 – 3400 zł, już nie pamiętam. Czekałam na decyzję, ile dostanę renty po mężu. Kiedy okazało się, że jest bardzo mała, musiałam zrezygnować z zakupu. Zadzwoniłam do tej pani, napisałam rezygnację, a ona wzięła ją ode mnie i powiedziała, że zostawi u Zeptera – opowiada pani Barbara Chmielorz.

Kobieta uważała sprawę za załatwioną i zamkniętą. Przeżyła szok, kiedy po ponad 10 latach dostała postanowienie z e-sądu w Lublinie, że musi spłacić ponad 7500. Nie wiedziała komu i za co. Na odwołanie się było już za późno. Przerażona poprosiła znajomego adwokata o pomoc, który pomaga jej za darmo.

 

- O spłatę kredytu wnioskował Open Finanse, który nabył dług od Górnośląskiego Banku Gospodarczego, który zmienił swoją nazwę na Getin Bank. Posłużono się kserokopią umowy, która naszym zdaniem nigdy nie została podpisana przez panią Chmielorz. Naszym zdaniem została ona sfałszowana. Sąd w Lublinie wydaje postanowienie na podstawie przedłożonych dokumentów, których nie weryfikuje – mówi Sławomir S. Adamczyk, adwokat pani Barbary.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://www.interwencja.polsat.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1523477

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY