MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 23 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Teresa Szmit straciła swoje mieszkanie. Osoby, które miały ją oszukać zostały aresztowane i mają prokuratorskie zarzuty. Prokurator wprawdzie zajął się podejrzanymi, ale panią Teresę pozostawił samą sobie. Nie zażądał zabezpieczenia mieszkania, nie wniósł o unieważnienie lichwiarskich umów. Sąd też tego nie zrobił. A do tego gdyby nie popełniony pięć lat temu błąd sądu, w ogóle sprawy by nie było

 

Kilka lat temu pani Teresa wciągu jednego miesiąca straciła męża, córkę i zięcia.

- Córka i zięć nie żyją. Wyjechali ode mnie i zginęli w wypadku. W tym samym miesiącu zmarł mąż. Zostałam z małym wnukiem – mówi.

 

Potrzebowała pieniędzy, żeby pochować członków swojej rodziny oraz na wychowanie wnuka. Wzięła 20 tys. zł. pożyczki w Narodowym Funduszu Pożyczkowym. Zabezpieczeniem było mieszkanie.

- Potrzebowałam tych pieniędzy. Myślałam, że spłacę w rok, półtora i nie będzie problemu. Stało się inaczej. Pomyślałam, że to jakaś dobra państwowa firma no i poszłam – opowiada.

 

Bohaterka naszego reportażu rzetelnie spłacała raty, ale po niemal roku firma zmieniła nazwę, a jej właściciele kazali pani Teresie podpisać u notariusza nową umowę.

- Chciałam wszystko przeczytać, ale powiedzieli mi, że nie ma czasu. Przyjechałam do domu i czytam. Okazało się, że swoje mieszkanie sprzedałam – mówi.

 

 

 

Źródło i więcej:

http://www.panstwowpanstwie.polsatnews.pl/Panstwo_W_Panstwie__Oficjalna_Strona_Programu,6067/News,6068/Wszyscy_Mnie_Oszukali,1569681/index.html

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY