MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  1 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Prawo i Sprawiedliwość przedstawia siebie jako partię realizującą program patriotyzmu gospodarczego, lecz jego działania coraz częściej zaprzeczają tej tezie

 

„Ta wielka idea, która jest kanwą programu gospodarczego rządu to właśnie idea patriotyzmu gospodarczego, na różne sposoby rozumianego” – takimi słowami Beata Szydło skomentowała w maju w czasie jednego ze swoich publicznych wystąpień charakter rządów swojego gabinetu. W przeciwieństwie do większości rządów po 1989 roku nowa ekipa szczyci się tym, że zrezygnowała z postawy serwilizmu względem obcego kapitału i zamierza twardo walczyć o równe warunki dla wszystkich, w tym polskich producentów i przedsiębiorców.

 

Na potwierdzenie tej tezy PiS od początku przystąpił do realizowania swoich kluczowych reform, m.in. podatku bankowego, programu repolonizacji banków czy też podatku od wielkopowierzchniowych sieci handlowych. Nie wszystkie pomysły udało się zrealizować, lecz w oczach wyborców partia Kaczyńskiego najwyraźniej wywiązuje się z obowiązków strażnika patriotyzmu gospodarczego, a uwiarygodnienia dostarczyła wielomiesięczna batalia z Komisją Europejską, w ramach której PiS zaprezentował się jako obrońca niezależności Polski.

 

W rzeczywistości jednak działania Prawa i Sprawiedliwości z ostatnich tygodni nie potwierdzają wcale tezy o radykalnym zerwaniu z dotychczasową polityką rozścielania czerwonych dywanów przed zagranicznymi inwestorami. Wręcz przeciwnie, można nawet odnieść wrażenie, że w ostatnich dniach czerwonych dywanów zrobiło się szczególnie dużo.

 

 

Źródło i więcej:

http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/365-wybiorczy-patriotyzm-gospodarczy

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY