MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  24 marca 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 40 do 54 lat podejrzanych o wyłudzenia samochodów zastępczych. Funkcjonariusze zabezpieczyli do sprawy cztery samochody o łącznej wartości blisko 400 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani przez sąd. Może im grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności

 

Kilka dni temu policjanci z warszawskich Włoch zostali wezwani do jednej z wypożyczalni samochodów, gdzie miało dojść do próby wyłudzenia samochodu zastępczego w związku ze szkodą komunikacyjną. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 40 do 54 lat. Jak ustalili śledczy, zatrzymani próbowali wprowadzić w błąd pracownika firmy, aby uzyskać samochód zastępczy marki BMW o wartości ponad 250 tys. złotych.

 

Okazało się również, że jeden z mężczyzn – 40-latek, pod koniec września w podobny sposób wszedł w posiadanie samochodu marki Kia Sportage o wartości ponad 100 tysięcy złotych, którym następnie dokonał kradzieży paliwa na jednej ze stacji benzynowych na terenie powiatu mławskiego. Dodatkowo wyszło na jaw, że jeden z nich był poszukiwany na podstawie zarządzenia o ustalenie miejsca pobytu.

 

Dalsze czynności w sprawie wykonywali policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Ochoty. W związku ze sprawą funkcjonariusze zabezpieczyli cztery samochody o łącznej wartości blisko 400 tysięcy złotych.

 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego cała trójka usłyszała zarzuty za usiłowanie dokonania oszustwa, natomiast 40-latek odpowie również zadokonanie oszustwa. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że zatrzymani w najbliższym czasie usłyszą kolejne zarzuty. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: Policja

 

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY