MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 1 grudnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Funkcjonariusze CBA z Gdańska we współpracy z Prokuraturą Regionalną w Gdańsku zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o udział w procederze wyłudzenia, w latach 2013-2015, dofinansowania unijnego w kwocie ponad 20 milionów złotych do realizacji projektu prowadzonego w ramach programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka

 

Podmiotem, który ubiegał się i w konsekwencji uzyskał dofinansowanie była spółka prawa handlowego z województwa wielkopolskiego prowadząca działalność gospodarczą w dziedzinie produkcji mebli.

 

Zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzuty m.in. prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wyłudzenia mienia znacznej wartości.

 

Jest to kolejny wątek w sprawie związanej z ubiegłorocznymi zatrzymaniami 18 osób w sprawie związanej z wyłudzeniem dotacji unijnej w wysokości 27 milionów zł. Dotychczas zarzuty przedstawiono 25 osobom. Wobec dwóch osób stosowany jest tymczasowy areszt.

 

Łączna wartość wyłudzonych środków unijnych to kwota ponad 47 milionów zł.

Przestępczy proceder kontynuowany był także na etapie rozliczania uzyskanego dofinansowania. Sprawcy przedkładali nieprawdziwe dokumenty dotyczące poniesienia wyższych wydatków niż w rzeczywistości, w tym nierzetelne i poświadczające nieprawdę faktury VAT.

 

Zatrzymana osoba usłyszy zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku.

 

 

 

CBA

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY