MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 6 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Policjanci wrocławskiego CBŚP uzyskali informację, że dwóch biznesmenów zarządzających firmami handlującymi paliwami może być zamieszanych w fikcyjny obrót fakturami. W wyniku działań operacyjnych funkcjonariusze ustalili, że przedsiębiorcy - jeden z Łodzi, drugi z okolic Wrocławia - mają na koncie, nie tylko obrót fakturami bez pokrycia, ale nadzorowali róweniż proceder, w który zaangażowane były również inne osoby

 

Z wiedzy uzyskanej przez policjantów wrocławskiego CBŚP wynika, że mężczyźni w 2011 roku obracali fikcyjnymi fakturami o wartości przekraczającej 60 mln złotych. W ten sposób wyłudzili co najmniej 11,5 mln VAT i wyprali blisko 25 mln zł. Wszyscy zamieszani w proceder zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty związane z kierowaniem i udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz praniem pieniędzy. Za te przestępstwa mogą trafić do więzienia na 10 lat.

Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli luksusowe zegarki, kolekcje numizmatów oraz nieruchomości przedsiębiorców warte blisko 35 mln złotych.

Na wniosek Dolnośląskiego Wydziału do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, sąd aresztował mężczyzn na trzy miesiące.

 

Sprawa jest rozwojowa i policjanci wrocławskiego CBŚP nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

 

 

LS

Policja

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY