MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 22 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili 2 osoby podejrzane o wyłudzanie pożyczek. Para zaciągała je korzystając z konta i danych swojego znajomego. Zatrzymani usłyszeli łącznie 20 zarzutów. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem

 

28-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna pod pretekstem pomocy przy uzyskaniu pożyczki otrzymali od swojego znajomego jego dane, pozwalające wziąć kredyt oraz dostęp do jego konta internetowego. Dane pokrzywdzonego wykorzystali do zaciągnięcia pożyczek, które później trafiały na ich prywatne konta.

 

Jak ustalili policjanci, para z Kędzierzyna-Koźla łącznie wyłudziła i usiłowała wyłudzić 10 pożyczek na blisko 5 000 złotych. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanym łącznie 20 zarzutów.

 

Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Ponieważ 35-latek działał w warunkach recydywy, musi się liczyć z karą nawet do 12 lat więzienia.

 

Pamiętajmy!

Nie udostępniajmy swoich danych osobowych, dostępu do konta oraz dokumentów osobom nieuprawnionym. Jeżeli dokument został nam skradziony, należy taki fakt jak najszybciej zgłosić policjantom. Jeśli zgubimy dokument powinniśmy to zgłosić i zastrzec w urzędzie, który go wydał.

Wszystkie dokumenty na których znajdują się nasze dane osobowe należy zniszczyć przed wyrzuceniem. Nie zostawiajmy również swoich  dokumentów w tzw. depozycie – np. wypożyczając sprzęt sportowy.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: Policja

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY