MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 6 czerwca 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali lekarza podejrzanego o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za wystawianie zwolnień lekarskich i recept oraz trzy inne osoby, które mu w tym pomagały. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli łącznie 19 zarzutów o charakterze korupcyjnym. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności

 

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z Wydziału dw. z korupcją zdobyli informację, że jeden z lekarzy w Gdańsku wystawia zwolnienia lekarskie w zamian za przyjmowanie korzyści majątkowych. Pracując nad tą sprawą policjanci ustalili dane blisko 20 osób, którym lekarz wystawił zwolnienia lekarskie nie mając kontaktu z pacjentem i wziął za to pieniądze.

Z zebranego przez mundurowych materiału wynika, że w przestępczy proceder zaangażowane były także inne osoby, które pomagały lekarzowi, m.in. pośrednicząc w poświadczaniu nieprawdy w dokumentacji medycznej i przyjmowaniu korzyści majątkowych.

 

W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 57-letniego lekarza oraz trzy inne osoby, które brały udział w przestępstwie. Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do prokuratury, gdzie przedstawiono im łącznie 19 zarzutów popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym. Zatrzymana kobieta znajduje się pod dozorem policyjnym, mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani przez sąd na trzy miesiące.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy, wiele wskazuje na to, że lekarz mógł nielegalnie wystawić nawet kilkaset zwolnień lekarskich dla kilkudziesięciu osób, które każdorazowo płaciły za to od 50 do 300 zł. Mundurowi dalej pracują nad sprawą i analizują materiał dowodowy, w tym zabezpieczoną podczas przeszukań bogatą dokumentację lekarską.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: Policja

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY