MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  27 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się wyłudzaniem kredytów bankowych, podatku VAT oraz praniem pieniędzy

 

Według ustaleń śledczych, w 2014 roku w Tarnowie powstała firma, która prowadziła fikcyjną działalność gospodarczą. Spółka miała w założeniu zajmować się zarówno usługami, jak i sprzedażą różnego rodzaju towarów. Tak szerokie spektrum działania dawało jej 40-letniemu właścicielowi możliwość obrotu pustymi fakturami z różnymi podmiotami gospodarczymi. Na tej podstawie prezes firmy, jego 48-letni zastępca oraz 54-letni pełnomocnik wyłudzali między innymi podatek VAT od towarów i usług. W prowadzonym postępowaniu oszacowano straty zarówno banków i skarbu państwa na kilkanaście milionów złotych.

Policjanci w ostatnich dniach dokonali zatrzymania wszystkich trzech sprawców. Jeden z podejrzewanych został zatrzymany 8 kwietnia br. na lotnisku w Katowicach Pyrzowicach, gdy wracał z wczasów.

 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przestawienie całej trójce zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej (art.258 KK), oszustwa (art.286 KK) fałszowania dokumentów (art.270 kk) i poświadczania w nich nieprawdy (271 KK) a także kilku zarzutów z kodeksu karnoskarbowego. Wobec wszystkich podejrzanych Sąd zastosował tymczasowy areszt.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy i przewidywane są dalsze zatrzymania. W przestępczy proceder zamieszanych jest bowiem szereg podmiotów gospodarczych z terenu całego kraju oraz ustalone i nieustalone jeszcze osoby fizyczne.

 

 

 

LS

Policja

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY