MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 29 maja 2023r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Prokuratura Okręgowa w Katowicach prowadzi śledztwo dotyczące przestępstw korupcyjnych, do których dochodziło w spółce Tauron Ciepło z siedzibą w Katowicach

 

Zatrzymano trzech podejrzanych

W toku tego śledztwa w dniu 27 marca 2017 roku zatrzymano kolejne trzy osoby – Wiesława K., Daniela B. oraz Piotra M. To przedsiębiorcy ze Śląska, którzy wykonywali prace budowlane i modernizacyjne na rzecz spółki Tauron Ciepło w Katowicach.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Katowicach wczoraj (28 marca 2017 roku) prokurator ogłosił im zarzuty i przesłuchał ich w charakterze podejrzanych.

 

Wiesław K. podejrzany jest o dwukrotne wręczenie podejrzanej Bożenie K. zatrudnionej w spółce Tauron Ciepło w Katowicach korzyści majątkowych w wysokości 12 tysięcy złotych i 43 tysięcy 500 złotych.

 

Daniel B. podejrzany jest o wręczanie podejrzanej Bożenie K. zatrudnionej w spółce Tauron Ciepło w Katowicach korzyści majątkowych w łącznej wysokości 5 tysięcy złotych.

Popełnienie takiego samego przestępstwa prokurator zarzucił również podejrzanemu Piotrowi M.

 

Wszystkie korzyści majątkowe zostały wręczone w zamian za nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków ciążących na osobie przyjmującej korzyści. Związane były one z czynami nieuczciwej konkurencji i działaniami sprzecznymi z dobrymi obyczajami. W zamian za te korzyści osoba je przyjmująca dopuszczała się niedopuszczalnych czynności preferencyjnych oraz działań mogących wyrządzić szkodę majątkową podmiotowi udzielającemu zlecenia.

 

Podejrzanym zarzucono popełnienie przestępstw z art. 229 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 296a par. 2 kodeksu karnego. Zagrożone są one karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Rozwojowy charakter sprawy

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym – dozór Policji i poręczenia majątkowe w kwotach 10 i 15 tysięcy złotych.

 

To nie jedyne zatrzymania i zarzuty w tej sprawie. Wcześniej prokuratorskie zarzuty usłyszało już 21 osób. Jednej z nich prokurator zarzucił popełnienie łącznie 37 przestępstw polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowych. Pozostałe osoby podejrzane są o wręczanie łapówek.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY