MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  środa 6 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu prowadzi śledztwo dotyczące prania pieniędzy pochodzących z oszustw podatkowych popełnionych w ramach obrotu paliwami płynnymi

 

Zatrzymany kolejny członek gangu

W ramach tego postępowania zarzuty prania pieniędzy i przestępstw podatkowych przedstawiono kolejnemu członkowi zorganizowanej grupy przestępczej - Grzegorzowi K. Prokurator ogłosił mu zarzuty popełnienie czynów z art. 258 par. 1 kodeksu karnego, z art. 299 par. 5 kodeksu karnego oraz art. 62 ust. 2 i art. 56 ust. 1 kodeksu karnego skarbowego.

Wartość uzyskanej przez podejrzanego Grzegorza K. korzyści z tytułu prowadzonej działalności przestępczej wyniosła 9 milionów 51 tysięcy złotych.

 

Podczas przeszukań w pomieszczeniach zajmowanych przez podejrzanego ujawniono ponad milion dwieście tysięcy złotych w gotówce. Poza tym ustalony i zabezpieczony do sprawy majątek podejrzanego oraz podmiotów na rzecz których przeniósł mienie pozwolił na wydanie postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym na łączną kwotę ponad piętnastu milionów złotych. W skład zabezpieczonego majątku weszły: gotówka, nieruchomości (mieszkanie, biura i stacja paliw) oraz środki finansowe zabezpieczone w porozumieniu z GIIF na rachunkach bankowych. Zabezpieczona kwota w całości zaspokoi szkodę popełnioną z pokrzywdzeniem Skarbu Państwa.

 

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego Grzegorza K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Skuteczna współpraca służb

Mechanizm przestępczy wykorzystywany przez członków tej grupy opierał się na realizowaniu przy imporcie (wewnątrzwspólnotowym nabyciu) paliwa z terytorium Niemiec, za pośrednictwem pierwszych nabywców w kraju, elementu „gubienia” podatku VAT, gdzie w rzeczywistości towar trafiał do innych członków grupy niż ci wynikający z nierzetelnych dokumentów, a będących beneficjentami oszustwa na szkodę Skarbu Państwa.

 

 

 

LS

Informacja prasowa: PK

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY