MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  wtorek 16 sierpnia 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Prokuratura Regionalna w Poznaniu prowadzi postępowanie przygotowawcze dotyczące poświadczania nieprawdy w fakturach VAT i oszustwa na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

 

Poświadczano nieprawdę w fakturach

Kierowane przez sprawców dwie firmy z terenu województwa dolnośląskiego w latach 2012 - 2015 ubiegały się o dofinansowanie ze środków unijnych trzech projektów z dziedziny produkcji spożywczej. W fakturach, które stanowiły podstawę do wypłaty dofinansowania, poświadczano nieprawdę, zawyżając wartość maszyn i urządzeń mających służyć realizacji projektów. W ten sposób sprawcy doprowadzili instytucje publiczne do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie ponad 12 milionów złotych.

 

Co zarzucono podejrzanym

Na polecenie prokuratora 1 sierpnia 2017 roku funkcjonariusze ABW zatrzymali siedmioro podejrzanych.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu prokurator ogłosił im zarzuty. Dotyczą one przestępstw z art. 286 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 294 par. 1 kodeksu karnego, art. 297 par. 1 kodeksu karnego i art. 271 par. 3 kodeksu karnego.

 

Zarzucane podejrzanym przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec wszystkich podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego. Nadto zabezpieczono majątek podejrzanych o wartości przekraczającej 7 milionów złotych.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY