MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  poniedziałek 23 maja 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Prokuratura Okręgowa w Krakowie prowadzi śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się wyłudzaniem środków z dotacji z Unii Europejskiej

 

Grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

W toku śledztwa krakowscy policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji, zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości ekonomicznej, mając podejrzenie dotyczące pozyskania środków unijnych na projekt, którego nikt nie realizował, przeprowadzili działania na terenie województwa mazowieckiego. Zatrzymanych zostało 7 osób.

 

Wszystkim zatrzymanym w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie przedstawiono zarzuty. Dotyczą one udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jednej z osób założenia i kierowania tą grupą. Ponadto zarzucono im wyłudzenie funduszy unijnych na kwotę co najmniej 8,8 milionów złotych.

 

Za zarzucane podejrzanym czyny grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Ustalono i dokonano zabezpieczenia majątkowego na mieniu należącym do podejrzanych w postaci nieruchomości i pojazdów o łącznej wartości co najmniej 12 milionów złotych.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy

Z ustaleń poczynionych w toku śledztwa wynika, że podejrzani mogli wyłudzić środki z Europejskiego Funduszu Regionalnego i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pozyskane środki z dotacji z Unii Europejskiej prawdopodobnie nigdy nie miały być przeznaczone na uruchomienie projektowanej instalacji. Przedsiębiorcy prawdopodobnie jedynie wykonywali pewne ruchy, m.in. kupując niepotrzebny sprzęt czy zlecając wykonanie projektu, którego ukończeniem nie byli zainteresowani.

 

Fundusze pozyskano na podstawie dokumentów stwierdzających nieprawdę, a dotyczących sytuacji finansowej jednej ze spółek i rzeczywistego celu uzyskania dotacji.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY