MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 16 maja 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie prowadzi śledztwo dotyczące doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości na szkodę Skarbu Państwa oraz przestępstw o charakterze korupcyjnym

 

CBA zatrzymało 4 osoby

W toku śledztwa wczoraj (29 czerwca 2017 roku) funkcjonariusze Delegatury CBA w Rzeszowie, działając na polecenie prokuratora, zatrzymali cztery osoby: dwóch przedsiębiorców, sekretarza miasta i gminy Sieniawa (województwo podkarpackie) oraz pracownika tego urzędu.

W urzędzie oraz w kilku firmach funkcjonariusze CBA zabezpieczyli również szereg dokumentów mogących stanowić dowody w tej sprawie.

 

Co zarzuca się podejrzanym

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie prokurator ogłosił im zarzuty. Dotyczą one oszustwa przy ubieganiu się o dotacje w stosunku do mienia znacznej wartości (art. 297 par. 1 kodeksu karnego w zbiegu z art. 286 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 294 par. 1 kodeksu karnego), przestępstw o charakterze korupcyjnym (art. 228 i art. 229 kodeksu karnego), nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (art. 231 par. 1 i 2 kodeksu karnego) oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach (art. 271 par. 1 i 3 kodeksu karnego).

 

Wobec jednego z podejrzanych przedsiębiorców prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Posiedzenie Sądu odbędzie się dziś (30 czerwca 2017 roku).

 

Wobec pozostałych trzech podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym: poręczenia majątkowe w kwotach od 10 tysięcy złotych do 30 tysięcy złotych, dozór Policji i zakazy opuszczania kraju.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY