MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  piątek  1 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Śledztwo CBA dotyczące ustawianie przetargów na ponad 2,5 mln zł. Agenci z łódzkiej delegatury CBA zatrzymali 5 osób: prezesa miejskiego zakładu usług komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki i pracownika MZO Pruszkowie oraz prezesa i handlowca jednej z wrocławskich firm

 

Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Łodzi wpadli na trop procederu ustawienia przetargów - zmowy przetargowej w trzech spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm.

Śledczy z CBA ustalili, że przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych ogłoszonych w 2016 roku a opiewających w sumie na ponad 2,5 mln złotych.

 

Agenci CBA z Łodzi zatrzymali prezesa i handlowca z wrocławskiej firmy zajmującej się dostawami m.in. specjalistycznych ciężarówek, prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki oraz pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie.

 

Funkcjonariusze CBA przeszukali siedzibę wrocławskiej firmy i pomieszczenia biurowe w tych miejskich spółkach. Zabezpieczyli dokumenty i dane elektroniczne dotyczące przetargów na specjalistyczne samochody.

Zatrzymanym zostałyprzedstawione zarzuty. Materiały ze śledztwa trafiły do Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

 

 

 

LS

CBA

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY