MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  czwartek 7 lipca 2022r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięć osób w śledztwie dotyczącym wyłudzenia ponad 15 milionów złotych oraz usiłowania wyłudzenia ponad 5 milionów złotych z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Prokurator skierował wnioski o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania

 

Prokurator Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowane z art. 258 par. 1 kodeksu karnego, doprowadzenia do niekorzystanego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w wysokości ponad 15 milionów złotych na szkodę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i innych podmiotów w związku z dofinansowaniem przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego szeregu projektów kwalifikowane z art. 286 par. 1 kk w zw. z art.294 par 1 kk oraz z art. 297 par. 1 kk.

Ponadto zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania wyłudzenia z PARP kwoty ponad 5,5 miliona złotych kwalifikowane z art. 13 par. 1 kk w zw. z art. 286 par. 1 kk w zw. z art. 294 par. 1 kk.

 

Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

 

 

 

Prokuratura Krajowa

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY