MISZMASZ TWOJA GAZETA

PORTAL DLA DŁUŻNIKÓW, WIERZYCIELI, KOMORNIKÓW, SĘDZIÓW I PRAWNIKÓW
Dziś jest:  niedziela 28 listopada 2021r.

PRZEGLĄD PRASY

  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar
  • Miszmasz - Czarny Piar

cba ogolnieFunkcjonariusze z Delegatury CBA w Warszawie prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu śledztwo dotyczące posługiwania się podrobionymi dokumentami i w oparciu o nie wszczynania procedury egzekucyjnej w celu odzyskania nieistniejących w rzeczywistości zobowiązań

 

W toku prowadzonych czynności ustalono, że działania te, prowadzone przez grupę prawników, dotyczyły środków zgromadzonych na rachunkach depozytowych sądów, które z uwagi na różne okoliczności nie mogły zostać wypłacone uprawnionym osobom i podmiotom.

 

Tym sposobem uzyskali na przestrzeni kilku lat ok. 2 milionów złotych oraz usiłowali uzyskać dalsze 0,5 mln złotych. Działania te opierały się na znajomości praktyki sądowej w postępowaniach dotyczących środków przechowywanych na rachunkach depozytowych, a jednocześnie na wykorzystywaniu luk w procedurze egzekucyjnej.

 

W ostatnich dniach zarzuty w tej sprawie usłyszał poznański adwokat. Podejrzanemu przedstawiono zarzut pomocnictwa do oszustwa i sfałszowania dokumentów w celu wyłudzenia ponad 110 000 zł z depozytu sądowego.

 

W śledztwie dotychczas przedstawiono zarzuty 9 osobom, w większości radcom prawnym z terenu Wrocławia.

 

 

MS

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

foto: Pixabay

 

miszmasz-menu-module

NA SKRÓTY